Αρχείο μηνός Δεκεμβρίου 2014

Ημερίδα «Πρώτες βοήθειες και παιδί»

Πραγματοποιήθηκε η ημερίδα την οποία διοργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας –Μελέτειου, την Πέμπτη 4 Δεκεμβρίου.

Κεντρικές εισηγήτριες του θέματος «Πρώτες βοήθειες και Παιδί» οι κ.κ. Χατζοπούλου Νίκη και Οικονόμου Σταυρούλα, ειδικευόμενες Παιδίατροι του Γ.Ν. Βέροιας, παρουσίασαν τις σύγχρονες επιστημονικές θέσεις για τους τρόπους αντιμετώπισης εκτάκτων περιστατικών από τραυματισμό ή ασθένεια.

Ευχαριστούμε θερμά τις δύο γιατρούς για την προσφορά τους.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου

Ημερίδα για Πρώτες Βοήθειες

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων σε συνεργασία με το Σύλλογο Διδασκόντων του Μελέτειου Δημοτικού Σχολείου, διοργανώνει την Πέμπτη 4 Δεκεμβρίου στις 6:00 ημερίδα με θέμα τις Πρώτες βοήθειες στο χώρο του σχολείου. Εισηγήτριες θα είναι οι Ιατροί του Γενικού Νοσοκομείου Βέροιας κ.κ. Χατζοπούλου Νίκη Και Οικονόμου Σταυρούλα.

Στα πλαίσια της ημερίδας θα γίνει και επίδειξη χρήσης της AMBU, συσκευής καρδιοαναπνευστικής αναζωογόνησης.