Αρχείο μηνός Σεπτεμβρίου 2016

Εκλογές στο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων

ΕΚΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΔΕΙΞΗ  Δ.Σ.                                                                                                         ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Την Πέμπτη 06/10/2016 και ώρα 18:00  καλούνται                                                                                 όλοι οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας,                                                          να συμμετέχουν στις εκλογές που θα γίνουν  για την                                                                       ανάδειξη νέου Συλλόγου.

Η παρουσία όλων κρίνεται απαραίτητη ώστε να υπάρχει απαρτία!

(Οι εκλογές θα διεξαχθούν σε αίθουσα του ισογείου του Σχολείου).

Μετά τιμής το Δ.Σ

Ανοίγουν τα Σχολεία!

agiasmos

Τη Δευτέρα, 12 Σεπτεμβρίου, με τον Αγιασμό που θα γίνει στις 09.00 π.μ., αρχίζει η νέα Σχολική Χρονιά 2016-2017.

Στη συνέχεια, οι μαθητές θα μπουν στις τάξεις για μια πρώτη επαφή με τους /τις δασκάλους/ες τους και για να πάρουν βιβλία, ενώ οι γονείς θα έχουν μια συζήτηση-ενημέρωση με το διευθυντή για θέματα λειτουργίας του σχολείου.

Θα ακολουθήσει η αποχώρηση των μαθητών με ευθύνη-συνοδεία των γονέων, ενώ από την επόμενη (13/9) το σχολικό πρόγραμμα θα εφαρμόζεται κανονικά.

Καλή Σχολική Χρονιά!

Εισοδηματική ενίσχυση οικογενειών

Εισοδηματική ενίσχυση οικογενειών με τέκνα υποχρεωτικής εκπαίδευσης και χαμηλά εισοδήματα σχολικού έτους 2015-2016.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ 2016

ΦΕΚ Β 2204_2012 ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΙΚΗ ΕΝΙΣΧΥΣΗ