Η ΣΤ΄ τάξη του σχολείου μας, με τη δασκάλα τους κ. Σκούμπα Χρυσάνθη και την δασκάλα της Ειδικής Αγωγής κ. Ιωαννίδου Νικολέτας, οργάνωσαν συγκέντρωση ρουχισμού, παπουτσιών, παιχνιδιων και κουβερτών, για τους πρόσφυγες που βρίσκονται στα νησιά μας.

Οι μαθητές απέδειξαν με έμπρακτο τρόπο την ευαισθησία τους για τους ανθρώπους που ξεριζώθηκαν από τις εστίες τους λόγω των συνθηκών  πολέμου, αναζητώντας μια καλύτερη τύχη σε ένα ξένο μέρος .

Στα βλέμματα των παιδιών έβλεπε κανείς τη διάθεση να προσφέρουν και να βοηθήσουν τους συνανθρώπους τους.

Αφού ταξινόμησαν και πακέταραν όλα τα είδη που έφεραν στο σχολείο,ζωγράφισαν τις κούτες με όμορφες ζωγραφιές και έγραψαν μηνύματα προς τους εθελοντές στα νησιά, που βοηθούν με πολύ αγάπη, για να απαλύνουν τον πόνο των προσφύγων.Κατόπιν τα προώθησαν μέσω της ταχυδρομικής εταιρείας .

Παιδιά,

Σας αξίζουν τα θερμά μας συγχαρητήρια!!!!!

DSCN6249[1]DSCN6251[1] (1)

DSCN6241[1] DSCN6240[1]