Αν και το σχολείο μας ήταν κλειστό, αυτό δεν μας εμπόδισε να στήσουμε και φέτος τη Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας. Οι μαθητές του 2ου Δημοτικού Σχολείου Βέροιας έφτιαξαν κάρτες, ζωγραφιές, χειροτεχνίες, κατέγραψαν γιορτινές συνταγές, έπαιξαν στο πιάνο τους γιορτινές μελωδίες, ηχογράφησαν τη φωνή τους να τραγουδάει κάλαντα και Χριστουγεννιάτικα τραγούδια ή να απαγγέλει ποιήματα και μας τα έστειλαν μέσω διαδικτύου. Οι δημιουργίες μπήκαν σε μια σειρά, οι φωνές τους ενώθηκαν ώστε να φτιάξουμε μια χορωδία και η ψηφιακή μας γιορτή είναι έτοιμη.
Δείτε παρακάτω το βίντεο της γιορτής με όλο το υλικό (τραγούδια, ποιήματα κάνοντας κλικ εδώ ή αν θέλετε περιηγηθείτε στις δημιουργίες και τα τραγούδια της χορωδίας κάνοντας κλικ εδώ.

Καλές Γιορτές!

Κατηγορίες: Uncategorized