Παρατείνεται η ημερομηνία εγγραφών έως και την Τετάρτη 27 Μαρτίου 2024.

Κατά το σχολικό έτος 2024-2025 στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως και 31-12-2018. Οι εγγραφές των μαθητών/τριών για την Α΄ τάξη του Δημοτικού θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024.

Στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Βέροιας μπορούν να εγγραφούν μαθητές που διαμένουν στη σχολική περιφέρεια, όπως οριοθετείται εδώ.

Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την εγγραφή των μαθητών είναι τα εξής:

α. Βιβλιάριο Υγείας, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια

β. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή,

γ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή

ε. Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου, Η Βεβαίωση Φοίτησης δύναται να εκδίδεται και ηλεκτρονικά μέσω της ΕΨΠ (gov.gr)

στ. Αίτηση εγγραφής στην Α΄ τάξη

ζ. Αίτηση εγγραφής στο προαιρετικό Ολοήμερο Τμήμα / στην Πρωινή Ζώνη

Τα δικαιολογητικά υποβάλλονται στη διεύθυνση του Δημοτικού Σχολείου, καθημερινά, για το χρονικό διάστημα που διαρκούν οι εγγραφές, από την 1η έως και την 20η Μαρτίου 2024, από τις 8:15 έως τις 9:00 και από τις 13:15 έως τις 14:00 ή και σε άλλες ώρες κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις