Ολοκληρώνοντας τις δράσεις του σχολείου μας για την Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου, τη Δευτέρα 22 Απριλίου 2024, με την ευγενική συνεργασία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, επισκέφτηκε το σχολείο μας η μητέρα μαθητή μας και συγγραφέας παιδικών βιβλίων κα Δέσποινα Καραμουσλή. Η συγγραφέας διάβασε το παραμύθι της με τίτλο: “Κυνηγώντας το όνειρό μου”, (εκδ. iWrite) στους μαθητές και τις μαθήτριες της Α΄ τάξης και στη συνέχεια, συζήτησε μαζί τους για το περιεχόμενο και την εικονογράφηση του βιβλίου.

Τα παιδιά απόλαυσαν το παραμύθι και έφτιαξαν όμορφες ζωγραφιές αποτυπώνοντας τα όνειρά τους με πολλά χρώματα!

Ευχαριστούμε θερμά την κα Καραμουσλή που με την τόσο όμορφη παρουσίασή του βιβλίου της βοήθησε να ολοκληρωθούν οι δράσεις του σχολείου μας για την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου για το 2024.

Κατηγορίες: Α' Τάξη