Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ΄ τάξης, στο πλαίσιο της υλοποίησης των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων, με τη βοήθεια της δασκάλας τους κας Κατερίνας Θεοδωράκη και της μουσικού του σχολείου μας κας Βασιλικής Βλέτση έγραψαν με μεγάλη έμπνευση και τραγούδησαν με πολλή χαρά ένα ιδιαίτερα όμορφο τραγούδι, με τίτλο: “Της φιλίας η αξία“.

Με το τραγούδι αυτό συμμετέχει το σχολείο μας στον διαγωνισμό τραγουδιού και ραδιοφωνικού μηνύματος “Κάν’το ν’ακουστεί 2024” του Ευρωπαϊκού Μαθητικού Ραδιοφώνου, με ευρύτερο θέμα “Η δύναμη της φιλίας”.

Μπορείτε να ακούσετε το τραγούδι του σχολείου μας και να το ψηφίσετε στην ιστοσελίδα του Διαγωνισμού ακολουθώντας τα παρακάτω βήματα:

1. Μπαίνουμε στην ιστοσελίδα του διαγωνισμού στην επιλογή ψηφοφορία ακροατών
  2. Κάνουμε εγγραφή είτε ως μαθητές του σχολείου είτε ως επισκέπτες
  3. Επιλέγουμε την κατηγορία “Τραγούδια”
  4. Επιλέγουμε το τραγούδι με κωδικό 9679, με τίτλο: “Της φιλίας η αξία” από τους μαθητές του 2ου ΔΣ Βέροιας
  5. Πατάμε Play για να ακούσουμε το τραγούδι
  6. Βάζουμε την ψήφο μας ❤️