15 Ιανουαρίου 2014

4746

Οι μαθητές της Α? τάξης τμήμα 2ο και της Β? τάξης, την Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2013 σε μια εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στο χώρο του σχολείου μας είπαν τα κάλαντα στους γονείς, συγγενείς και φίλους τους που παραβρέθηκαν στην εκδήλωση και τους ευχήθηκαν καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το νέο έτος.

Με έναν δικό τους τρόπο μέσα από ένα παραμυθάκι με τον μικρό Τρι το τριγωνάκι  έστειλαν  σ? όλο τον κόσμο το μήνυμα της αγάπης. Ένα μήνυμα που θα πρέπει να πλημμυρίσει τις καρδιές των ανθρώπων, όχι μόνο αυτές τις γιορτινές μέρες των Χριστουγέννων και τις Πρωτοχρονιάς, αλλά παντοτινά.

Υπεύθυνοι της εκδήλωσης: ήταν η δασκάλα της Α? τάξης κ. Τσολάκη Κατερίνα η οποία επιμελήθηκε τη σκηνική παρουσία, η μουσικός του σχολείου μας κ. Ξένου Σοφία η οποία έντυσε μουσικά το παραμύθι και ο υπεύθυνος της Β? τάξης κ. Φελεκίδης Παντελής.

Καλά Χριστούγεννα,  ευτυχισμένο και ειρηνικό το νέο έτος!